• ANDRZEJKI

      30.11.2016 r. u nas w szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa . Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie mogli wyczytać z kart jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości, a także nie zabrakło ustawiania bucików. Na uroczystości pojawiły się również Andrzejkowe klowny, które przy pomocy rekwizytów przeprowadziły różne ciekawe sztuczki. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach i różne konkursy. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

    • KONKURS RECYTATORSKI MOJA OJCZYZNA

      Po apelu o godzinie 9:00 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „ Moja Ojczyzna”. Celem konkursu była popularyzacja poezji dotyczącej naszego kraju. Konkurs przeznaczony był dla uczniów naszej szkoły. Do szkolnego etapu przystąpiło 31 uczniów z klas I – VI.  Przed komisją złożoną z osób : M. Bilińska, M. Michalik- Nyklewicz, B. Marciniak, recytatorzy wygłosili wybrane przez siebie wiersze. Były to utwory m.in. takich poetów jak: Cz. Janczarski, W.  Szymborska, M. Hemar, Z. Jerzyna, A. Oppman, J. Słowacki, A. Mickiewicz. Większość uczestników zaprezentowała wysoki poziom opanowania tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi, przygotowała dłuższe utwory. Spośród tych uczestników komisja wyłoniła trzech najlepszych recytatorów w każdej kategorii.

      Kategoria I - kl. I-II

       I miejsce – Maja Ławniczek

      II miejsce  – Alicja Kasprzak

      III miejsce  – Oliwia Chodak

      Wyróżnienie- Oskar Kawecki

       

      Kategoria II- kl. III-IV

       

      I miejsce- Pola Juda

      II miejsce- Magdalena Piotrowska

      III miejsce- Klaudia Żyłka

      III miejsce- Maja Juda

       

      Kategoria III- kl. V- VI

      I miejsce- Olaf Maksymczak

      II miejsce- Otylia Bilińska

      III miejsce- Klaudia Kozakiewicz

       

      Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni. Za udział w tym konkursie uczniowie otrzymali nagrody w postaci najwyższych ocen z recytacji. Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w każdej kategorii zaprezentują się podczas X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Moja Ojczyzna” w Gaworzycach dnia 25 listopada 2016 roku .

       

      Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Sprawozdanie z akademii z okazji Święta Niepodległości

      Dnia 08 listopada o godzinie 8:10 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.

      Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na uroczyste przywitanie przez panią dyrektor. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie klasy VI przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, recytowali wiersze oraz śpiewali  pieśni żołnierskie.

    • Wycieczka do fabryki bombek

      W listopadzie uczniowie kl. I - VI Szkoły Podstawowej w Buczynie odwiedzili fabrykę bombek w Złotoryi. Podczas tej wizyty, dzieci wzięły udział w warsztatach.

            

      Po krótkim instruktażu, każdy uczeń otrzymał trzy bombki i ozdabiał je według własnego pomysłu, dysponując różnokolorowymi brokatami. Następnie uczniowie zwiedzali fabrykę, zapoznali się z technologią wyrobu bombek, z ich barwieniem i ręcznym ozdabianiem tych niezwykłych ozdób choinkowych. Bombki wykonywane są według starych, tradycyjnych metod, dmuchane na wolnym ogniu ze szklanej rury. Dzieci zachwyciła niezwykła precyzja pracowników, malujących i ozdabiających bombki.

       

    • „MIEDZIANA SZKOŁA MATEMATYCZNA”

      „MIEDZIANA SZKOŁA MATEMATYCZNA”

      Nowy projekt Fundacji Polska Miedź adresowany jest  do uczniów szkół podstawowych. Polega on  na organizacji ciekawych, pozalekcyjnych zajęć z matematyki dla uczniów klas I-III  oraz IV- VI. Od września także i u nas, podobnie jak w 18 szkołach podstawowych Zagłębia Miedziowego,  uczniowie mogą rozwijać matematyczne pasje i zainteresowania. Projekt ma na celu podniesienie poziomu wiedzy matematycznej oraz przekonanie uczniów, że matematyka nie jest złem koniecznym, a prawdziwą „królową nauk”. Żeby ten cel osiągnąć, zajęcia muszą być ciekawe, a są dzięki temu, że fundacja wyposażyła szkołę w atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Uczniowie chętnie:

      -układają klocki, tangramy, mozaiki wielokątów, rozwijające wyobraźnię przestrzenną,

       -wykonują wyszywanki matematyczne, wymagające wiedzy na temat wielokątów i ich własności,

      - grają w karty matematyczne, pomagające w opanowaniu tabliczki mnożenia,

      - rozwiązują zadania z pomocą klocków PUS, uczą się myślenia i samokontroli,

      - grają w gry, uczące je logicznego myślenia i przewidywania.

        

      Niestety zajęcia przewidziane są na 10 dwugodzinnych bloków i wkrótce się skończą. Uczniowie już dziś są tym faktem zmartwieni, bowiem na obowiązkowych lekcjach matematyki, skupiając się na  realizacji  podstawy programowej,  trudno znaleźć czas na naukę  poprzez zabawę.

    • SAMORZĄD SZKOLNY 2016/2017

      W dniu 26 września 2016r. w naszej szkole po raz 69 ukonstytuował się Samorząd Uczniowski. Cała społeczność szkolna, uczniowska, nauczyciele oraz pracownicy głosowali na 3 kandydatów spośród 16 chętnych.

      Wynikiem wyborów obecny Samorząd Uczniowski przedstawia się następująco:

      1. PRZEWODNICZĄCY- Kacper Kasprzak

      2. ZASTĘPCA- Michał Gręda

      3. SKARBNIK- Zuzanna Niemiec

      4. SEKRETARZ- Otylia Bilińska

       

      Wszyscy gratulujemy i oczekujemy i owocnej pracy.

    • Gminne Mistrzostwa w Rummikub

              21 czerwca 2016 roku Szkoła Podstawowa w Buczynie zorganizowała I Gminne Mistrzostwa w Rummikub. W ubiegłym roku odbyły się już u nas podobne rozgrywki, ale miały one jedynie zasięg szkolny. Echo wydarzenia rozległo się wtedy również poza murami naszej szkoły, zyskało uznanie i zainteresowanie, dlatego  tym razem do walki o medale zaprosiliśmy również uczniów ZSP z Radwanic. Po przebrnięciu przez etap szkolny  do walki na szczeblu gminnym stanęło 12 uczniów.   Rozgrywki podzielone zostały na trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał. W każdej z tych części odbyły się 3 rundy. Rywalizacja toczyła się przez 4 godziny w ogromnym skupieniu i pod czujnym okiem sędziów. Doskonała strategia i łut szczęścia zapewnił zwycięstwo Szymonowi Kłosowi z klasy VI SP w Buczynie, drugie miejsce przypadło Blance Waliszewskiej z klasy V ZSP w Radwanicach, a trzecie Urszuli Piwko  z klasy IV SP w Buczynie.

         

      Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy, a zwycięzcy medale. Po tak satysfakcjonujących, aczkolwiek budzących lekki niedosyt rozgrywkach na podobne spotkanie umówiliśmy się oczywiście na następny rok. Propagatorkami gry Rummikub i pomysłodawczyniami mistrzostw jest pani dyrektor szkoły Danuta Sztuczka oraz Elżbieta Korzeniowska, nauczyciel przyrody i matematyki w SP Buczyna.

    • Spotkanie autorskie z panem Michałem Zawadką

       

         

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczynie mogli kolejny raz spotkać się z pisarzem, panem Michałem Zawadką. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Radwanicach i jej Filię w Buczynie. Nasz gość przygotował dla zgromadzonych dwugodzinne interaktywne warsztaty, których tematem była „Nauka w codzienności”. Dzieci miały okazję zapoznać się z ciekawostkami świata natury i dowiedzieć się, że dzięki obserwacjom i naśladowaniu przyrody naukowcy dokonują wielkich wynalazków.

      Uczestnicy spotkania wraz z pisarzem:

      • odkrywali, czy wynalazca musi być super mądry

      • dowiedzieli się, kogo podglądają naukowcy

      • poznali siłę drzemiącą w popełnianiu błędów,

      • dowiedzieli się, co pancernik robi na rowerze

      • rozwiązywali zagadki wielu wynalazków

      • zobaczyli, jak pszczoły badają kosmos

      • zbudowali rakietę odrzutową

      • poznali, co napędza ciekawość

      • przekonali się, jak ważne jest obserwowanie innych.


         

      Dziękujemy bardzo pani Katarzynie Burzyńskiej i pani Mieczysławie Bilińskiej za umożliwienie naszym uczniom po raz kolejny spotkania z tak wyjątkową osobą – panem Michałem Zawadką.

       

    • Ogólnopolski sprawdzian szóstoklasisty

      5 kwietnia 2016r. szóstoklasiści z całej Polski przystąpili do napisania sprawdzianu po klasie szóstej. Nie inaczej było z najstarszymi uczniami naszej szkoły. Tego dnia tylko oni przybyli do bardzo cichego, pełnego napięcia budynku.

      Gdy komisja, w skład której weszli również przedstawiciele uczniów, otworzyła „bezpieczne” koperty z arkuszami sprawdzianu, wszyscy udali się niezwłocznie do sal egzaminacyjnych. Tuż po godzinie dziewiątej rozpoczęła się pierwsza część testu, obejmująca zagadnienia z matematyki i języka ojczystego. Oprócz ponad dwudziestu zadań tzw. zamkniętych (spośród podanych odpowiedzi należy wybrać poprawną), szóstoklasiści mieli do wykonania także zadania otwarte. W tym roku było to redagowanie ogłoszenia, pisanie kartki z pamiętnika na temat „Warto pomagać”, obliczanie wagi i ceny produktów, obliczanie objętości bryły, a także obliczenia procentowe (ilu uczniów klasy to chłopcy, ile w klasie jest dziewczynek, ile z tych osób ma rodzeństwa, dodam – zadanie z mnóstwem niewiadomych).

      Po kilkudziesięciominutowej pracy nadszedł czas na aktywny wypoczynek (udokumentowany na zdjęciach) oraz pożywny, słodki posiłek (racuchy).

        IMG_3616.JPG  IMG_3611.JPG IMG_3613.JPG

      Następnie, o godzinie 11:45, zaczęła się druga część sprawdzianu – test z języka angielskiego – podobno „banalnie” łatwy. Miejmy nadzieję, że potwierdzą to także wyniki sprawdzianu, na które trzeba poczekać do 27 maja. Do tego czasu można zapomnieć o stresie i wysiłku z dnia sprawdzianu. Oby rezultaty były dla naszych szóstoklasistów pomyślne! Trzymamy kciuki!

      Arkusze sprawdzianu na stronie

      http://oke.wroc.pl/article.php/20160405134123145

    • SZKOLNY KONKURS „HUMOR I SATYRA W POEZJI I PROZIE”

      31 marca w naszej szkole odbył się konkurs, będący przeglądem teatru jednego aktora, w ramach którego przed publicznością oraz pod czujnym okiem jury zaprezentowało się kilkunastu uczestników. Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Zadaniem uczniów było przedstawienie humorystycznego wiersza bądź fragmentu prozy. Biorąc pod uwagę szczery wybuchy śmiechu wśród widzów i gromkie brawa – udało się to im znakomicie. Komisja w składzie: pani Barbara Marciniak, pani Danuta Malinowska oraz pani Marta Michalik-Nyklewicz oceniając młodych aktorów brała pod uwagę interpretacje tekstu, dykcje oraz wymowę artystyczną. Laureatami konkursu zostali:

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce: Pola Juda (kl.III)

      II miejsce: Alicja Kasprzak (kl.I)

      III miejsce: Maja Juda (kl.III)

      Wyróżnienie:

      Mateusz Grochowski (kl.II)

      Milena Titikowska (kl.II)

      Klaudia Żyłka (kl.II)

      Magdalena Piotrowska (kl.III)

      Sandra Kaźmierczak (kl.III)

      W kategorii klas IV-VI

      I miejsce ex aequo: Joanna Grabowska (kl.IV) i Olaf Maksymczak (kl.IV)

      II miejsce: Zuzanna Niemimec (kl.IV)

      Udział:

      Szymon Kłos (kl.VI)

      Mikołaj Sychowicz (kl.VI)

      Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie „Humor i satyra w poezji i prozie” organizowanym przez Polkowickie centrum Animacji w Polkowicach już 22 kwietnia 2016r. Gratulujemy!

       

    • REGULAMIN KONKURSU „JESTEM MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY”

      Zapraszamy do udziału w KONKURSIE „JESTEM MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY”

      w roku szkolnym 2015/2016 hasło „ Przemkowski Park Krajobrazowy”

      regulamin konkursu regulamin_konkursu_2016.doc

    • REKOLEKCJE

      INFORMACJA

       

      Dyrektor SP Buczyna informuje, że w dniach od 21.03do 22.03.2016r. w szkole odbywać się będą Rekolekcje Wielkanocne

       

      Plan Rekolekcji

       

      21-22.03.2016r.                                                                       

      8.10- msza św. Kościół w Buczynie                                                     

      9.00- nauki rekolekcyjne-sala gimnastyczna                                        

      3,4,5 lekcja według planu                                                                                                    

      Odjazd I kursem       

      23.03.2016r.

      8.10- msza św. Kościół w Buczynie

      9.00- nauki rekolekcyjne-sala gimnastyczna

      3,4 lekcja według planu

      Odjazd Nowa Kuźnia 11.40  Sieroszowice 12.05

      Kl. IV-VI- jadą pod obelisk w Sieroszowicach

      Przerwa świąteczna od 24.03.2016r. do 29.03.2016r.

                                                                             

       

    • KONKURS NA FINISZU

       

      Sprawozdanie z II Gminnego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego „ Na finiszu”

           3 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Na finiszu” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych gminy Radwanice. Głównym celem konkursu było przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematyczno-przyrodniczej przy rozwiązywaniu  ogólnopolskiego sprawdzianu.  Wydarzenie miało również na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita  zabawa. Przy tej okazji świętowaliśmy również Międzynarodowy Dzień Liczby π, który obchodzony jest właśnie w marcu. Liczba Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się π jako 3,14 , jednak liczba ta  ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku.

          Po uroczystym rozpoczęciu konkursu „Na finiszu” trzyosobowe drużyny przystąpiły do rozgrywek. Zmagania szóstoklasistów podzielone zostały na dwie części. Pierwsza to indywidualny  test  składający się z zadań otwartych,  zadań wielokrotnego wyboru, zadań krótkiej odpowiedzi, zadań typu prawda/fałsz oraz zadań z luką. Zgodnie z regulaminem uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie 13 z nich. W przerwie, gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie skorzystali ze słodkiego poczęstunku (uroczysty tort z dedykacją dla jubilatki – Ludolfiny) i dokonali odpowiednich pomiarów okrągłych przedmiotów, by w tradycyjny sposób obliczyć przybliżenie liczby Pi. Poznali także i  wypróbowali inną metodę wyznaczania tajemniczej liczby, zwanej też Ludolfiną – metodę Monte Carlo.

         Drugą częścią konkursu był „Bieg do mety”. Finiszowało już tylko dwóch  uczestników (uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w pierwszej części konkursu dla swojej drużyny).  Zbliżając się do mety, krok po kroku stąpając po wyznaczonych śladach stóp,  odpowiadali na krótkie pytania -  samodzielnie lub z pomocą swoich kolegów z klasy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z opiekunów szkolnych drużyn.

         Uczniowie obu szkół wykazali się dużą wiedzą matematyczno-przyrodniczą i  każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową. Zwycięzcą konkursu został Szymon Kłos, reprezentant SP Buczyna, na drugim zaś miejscu uplasowała się Roksana Żerebecka z ZSP w Radwanicach.

         Pomysłodawca i organizatorem konkursu jest pani Elżbieta Korzeniowska, nauczyciel matematyki i przyrody w naszej szkole. Konkurs jest bardzo dobrze odbierany przez uczniów i ich opiekunów, miejmy nadzieje, że w przyszłym roku to gminne wydarzenie będzie kontynuowane.

       

       

       

       

    • ZAJĘCIA - FERIE ZIMOWE

      Tegoroczna przerwa międzysemestralna dla uczniów i nauczycieli w SP Buczyna była wyjątkowo pracowita. Dzieci wzięły udział w licznych warsztatach proponowanych przez Szkołę. Były min. Warsztaty profilaktyczne "Wyrażanie uczuć i emocji poprzez rysunek na szkle", "Warsztaty wędkarskie", "Warsztaty Taneczne- Wyrażanie uczuć i emocji w tańcu", Uzależnienia i przeciwdziałanie"- prowadzone przez policjanta: Pana Łukasza Rachwalskiego, Warsztaty z pierwszej pomocy. W wolnym czasie od nauki i pracy można było skorzystać również z zajęć z Arteterapii, zajęć sportowych. Miłą chwilą relaksu okazały się również wyjazdy do kina i na lodowisko. Bardzo atrakcyjną formą spędzenia czasu były wyjazdowe zajęcia edukacyjne w Krajobrazowym Parku Przemkowskim z siedzibą w Piotrowicach. Uczniowie i nauczyciele SP Buczyna zgodnie twierdzą, że najlepszą formą wypoczynku jest wypoczynek aktywny i zawsze chętnie do niego się przyłączają.

                          

    • NABÓR DZIECI 3 I 4-LETNICH DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2016/2017

    • „Śniadanie daje moc”

           

      Dzień „Śniadanie daje moc” odbył się 6 listopada 2015r. Przygotowanie tego święta to wiele działań promujących 12 zasad zdrowego odżywiania. Na początku omówiliśmy informacje o prawidłowym komponowaniu posiłków i wartości śniadania. Stworzyliśmy plansze ukazujące te zasady. Podczas warsztatów marchewkowych pokazaliśmy rodzicom przedstawienie pt.: „O tym, co w marchewce jest zdrowego” - poznaliśmy marchewkowe smaki: marchewkę surową i gotowaną, własnoręcznie zrobione soki, marchewkową surówkę oraz upieczone przez nas ciasto marchewkowe. Innego dnia zrobiliśmy wielowarzywną surówkę - smaczny poranny posiłek. Pamiętaliśmy o codziennej gimnastyce. Nauczyliśmy się także skocznego misiowego tańca "Wytańczmy witaminy". Na finałowy dzień salę udekorowaliśmy hasłami dotyczącymi zdrowej żywności. Nakryliśmy pięknie stół, założyliśmy wesołe fartuszki i nakrycia głowy. Na śniadanie przygotowaliśmy zdrowe, wesołe kanapki - śmieszne stworki, rybki, misie, małpki i motylki oraz jogurty, a nawet uśmiechniętą misiową owsiankę. Z jajek zrobiliśmy jeże i myszki. Wszystko to umieściliśmy na plakatach, które uczą teraz naszych starszych kolegów.

    • Sprawozdanie z przeprowadzenia VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

      Szkoła Podstawowa w Buczynie już po raz siódmy zorganizowała konkurs ortograficzny, w którym zmierzyć się ze sobą mogły reprezentacje szkół powiatu polkowickiego. W konkursie wzięło trzydziestu trzech uczniów z jedenastu szkół powiatu.

      Pierwszym etapem zmagań była część indywidualna – test, który miał wyłonić Mistrza Ortografii, a także stworzyć bazę punktów, z jakimi każda reprezentacja rozpoczynała kolejny etap konkursu. Mistrzem Ortografii (a raczej Mistrzynią) została Aleksandra Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

      W przerwie, niezbędnej do regeneracji sił i do podsumowania przez komisję wyników testu, młodsi koledzy z oddziału przedszkolnego SP Buczyna zaprezentowali przybyłym jesienne przesłanie pt. „Co zdrowego jest w marchewce?”. Był to też czas na słodki poczęstunek.

      Etap drużynowy składał się z pięciu konkurencji. Rozpoczął się zmaganiami polegającymi na segregacji opadłych jesiennych liści, które przyniosły ze sobą trudności ortograficzne w postaci końcówek – i, -ii, -ji. Następna była zabawa pusami – układanie wzoru, który wyznaczały zasady ortograficzne. Po tej konstruktywnej czynności uczestnicy konkursu mogli rozgrzać się dzięki zajęciom ruchowym – pozwoliła na to konkurencja „Jesienne przebieżki”, sprawdzająca znajomość pisowni wyrazów z głoskami nosowymi. Po chwili wytchnienia drużyny zajęły się następnym zadaniem – projektowaniem biżuterii, o której wyglądzie decydowało poprawne łączenie partykuły „nie” z różnymi częściami mowy. Ostatnim wyzwaniem było trzyczęściowe dyktando dotyczące poprawnego użycia małej i wielkiej litery.

      Po męczących zmaganiach ortograficznych nadszedł czas na odpoczynek i ciepły posiłek, którym tradycyjnie były pierogi. Był to też okres oczekiwania na ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców. Niezbędna okazała się dogrywka. Laureatami konkursu zostali uczniowie następujących szkół: pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Szklar Dolnych: Jakub Lewandowski, Korneliusz Janusz i Konrad Dołhun pod opieką pani Marty Krajniak; drugie – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Polkowic pod opieką pani Elżbiety Turbińskiej: Magdalena Kokoszka, Julia Kunat i Filip Nowak; a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 1 z Polkowic pod opieką pani Aliny Bobeły: Aleksandra Wrona, Aleksandra Jankowska i Karolina Smereczniak. Uczniowie naszej szkoły, Amelia Jeżewska, Roksana Stadnik i Szymon Kłos uplasowali się na piątym miejscu.

         

      Nagrody i dyplomy wręczyli: dyrektor szkoły, pani Danuta Sztuczka, i przedstawicielka Gminy Radwanice, pani Paulina Bilińska. Do zwycięzców trafił puchar przechodni Starosty Polkowickiego. Dla trzech najlepszych drużyn przeznaczone też były nagrody w postaci kompletu lektur gimnazjalnych oraz różnokolorowych słuchawek. Natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał lekturę „Mały książę” oraz upominek. Upominki trafiły również na ręce opiekunów szkolnych reprezentacji. Sponsorem nagród było Starostwo Polkowickie, Gmina Radwanice oraz Towarzystwo Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego z Sieroszowic. VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny objęty był patronatem Starosty Polkowickiego.

      Kolejną okazją do zmagań z trudną, lecz wdzięczną polską ortografią, stanie się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny, na który Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Buczynie zaprasza już za dwa lata.

      Buczyna, 19.11.2015r.

    • LAUREACI

      KONKURSU RECYTATORSKIEGO

      POEZJI PATRIOTYCZNEJ

      MOJA OJCZYZNA

       

      KATEGORIA KLAS I-II

      I miejsce – Klaudia Żyłka

      II miejsce – Oliwia Chodak

      III – miejsce – Amelia Piwko

      IV miejsce – Alicja Kasprzak, Szymon Bielicki, Mateusz Grochowski, Małgorzata Gryga, Maja Przybylak, Klaudia Przykucka, Milena Titikowska, Rafał Ujazdowski, Bartosz Woś

       

      KATEGORIA KLAS III-IV

      I miejsce – Pola Juda

      II miejsce – Joanna Grabowska

      III miejsce – Maja Juda

       

      KATEGORIA KLAS V-VI

      I miejsce – Szymon Kłos

      II miejsce – Amelia Jeżewska

      III miejsce – Otylia Bilińska

       

      REPREZENTANCI SZKOŁY

      W POWIATOWYM KONKURSIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 26 LISTOPADA 2015r. W GAWORZYCACH:

      Klaudia Żyłka,

      Oliwia Chodak,

      Pola Juda,

      Joanna Grabowska,

      Szymon Kłos,

      Amelia Jeżewska

    • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI PATRIOTYCZNEJ

       

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

      W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

      POEZJI PATRIOTYCZNEJ

       

      KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ

      W ŚRODĘ, 4 LISTOPADA 2015r.

       

      Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:

      - klasy I-II

      - klasy III-IV

      - klasy V-VI

      Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej

      z kategorii będą reprezentować szkołę

      w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej „Moja Ojczyzna” w Gaworzycach

      dnia 26 listopada 2015r.

      Informacje – pani Marta Kasprzak i pani Monika Hałubek

      Zgłoszenia – wychowawcy klas

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Buczynie
      Buczyna 17
      59-160 Radwanice

      adres skrytki ePUAP : /SPBuczyna/domyslna
    • (076)8311-312

    Galeria zdjęć