• Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

                 

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczynie, Samorząd Uczniowski, Klub Wolontariatu „Dobroczynki z Buczynki”, szkolne Koło TPD włączyli się do  organizowanej przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu akcji : „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” poprzez zbiórkę zniczy na Kresowe Cmentarze. Zebrane znicze zostały przewiezione do siedziby Polskiego Radia we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 10. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Mamy nadzieję, że była to okazja do wyciągnięcia dobrej i pięknej nauki z lekcji żywej historii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

    • „Szkoła Pamięta”

      W ramach akcji zainicjowanej przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  z opiekunami:  Agatą Juda i Danutą Malinowską,  a także z uczniami klas I- VIII wraz z przedstawicielami organizacji działających na terenie szkoły, tj. Szkolnego Klubu Wolontariatu- „Dobroczynki z Buczynki”, szkolnego Koła TPD – łącznie około 40 osób - udali się na Cmentarz Parafialny w Buczynie, by odwiedzić miejsca pamięci i zgłębić historię osób zmarłych, które odcisnęły swój ślad w lokalnej społeczności.

      Uczniowie zatrzymali się przy grobach zmarłych pracowników, wieloletniego dyrektora naszej szkoły Pana Stanisława Wardzały,  nauczycieli oraz uczniów  naszej szkoły, zapalili znicze oraz zmówili krótką modlitwę w ich intencji. Zapalono również  znicze pod krzyżem cmentarnym w intencji zmarłych pracowników, nauczycieli i uczniów, którzy pochowani są na innych cmentarzach. Był to czas pełen wzruszeń, zadumy oraz okazją do przeprowadzenia prawdziwej żywej lekcji historii.

      Tradycją naszej szkoły jest również pielęgnowanie pamięci o zmarłych nauczycielach  i pracownikach poprzez wyeksponowanie  tablicy upamiętniającej postaci związane z naszą placówką w holu szkoły, przy której można się w każdej chwili zatrzymać, przywołać wspomnienia.

    • Wyjazd do Jump Planet w Głogowie

      Klasa 5 początek roku szkolnego postanowiła zacząć aktywnie i wesoło. Pojechaliśmy do Jump Planet w Głogowie oraz na kręgle. Było dużo zabawy, dobrej energii i pozytywnych emocji, które z pewnością zostaną z nami na cały rok.

    • Szkolny Klub Wolontariatu w Buczynie - akcja Kolorowe Kredki

      Szkolny Klub Wolontariatu w Buczynie – Dobroczynki z Buczynki wziął udział w akcji zbierania starych i częściowo zużytych kredek.  Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli i pomagali w segregowaniu kredek, które następnie zostały wysłane do organizatora akcji Kolorowe Kredki.

      Taki oto los spotka świecowe i drewniane kredki z Buczyny:

      „Zbieramy kredki (zarówno drewniane jak i świecowe), następnie je segregujemy i temperujemy. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i innych organizacji związanych z dziećmi. Kredki świecowe przetapiamy na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp.

      Dochód ze sprzedaży kredkowej biżuterii przeznaczamy na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka” oraz maltretowane dzieci. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.”( źródło https://www.facebook.com/Kolorowe-Kredki-zbieramy-kredki-i-pomagamy-wyj%C4%85tkowym-i-niesamowitym-101306534566819/ )

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc w przeprowadzeniu naszej akcji.

      A. Wawżeńczyk

    • Dzień chłopaka z klasie 5

      Dziewczyny razem z wychowawczynią Anna Wawżeńczyk Szram przygotowały dla chłopców duzo ciekawych konkurencji z okazji Dnia Chlopaka. Bylo zaplatanie warkocza, malowanie paznokci i rozpoznawania typowych kobiecych rzeczy. Tytuł Chłopaka na medal otrzymal Fabian Maziarka

    • INFORMACJA

      W dniu 31 października 2019r. oddziały przedszkolny pracują zgodnie z zatwierdzonym planem:

      Punkt Przedszkolny  od godz. 7:00 do godz. 16:00; Oddział ,,O” od godz. 8:00 do 15:00.

      W tym dniu nie będzie dowozów do szkoły, ponieważ ten dzień jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych zgodnie z Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017r. (Dz. U. poz. 1603),  w sprawie organizacji roku szkolnego.

      W związku z przygotowaniem posiłków dla dzieci prosimy o informację zwrotną, czy dziecko w tym dniu będzie uczestniczyło w zajęciach

    • FORMACJE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BUCZYNIE NA PODIUM!!!!

      W dniu 17 października 2019r. przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach  odbył się XIV MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ TAŃCA W RADWANICACH. Do udziału w rywalizacji przystąpiły grupy taneczne działające przy szkołach podstawowych powiatu: polkowickiego, głogowskiego i lubińskiego.  

      Nasze zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: Formacje klas I-III oraz klas IV-VIII. Konkurs był okazją do zaprezentowania twórczości szkolnych zespołów tanecznych oraz do wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie tańca. Także i tym razem nasze tancerki, które ćwiczą pod opieką p. Agaty Judy  nie znalazły pogromców, gdyż decyzją  jury za układ „Barbie” Buczusie wywalczyły I miejsce, a Bu cza- cza w choreografii „kolorowe dzieciństwo” wywalczyła sobie II miejsce. Cieszymy się z wysokich osiągnięć naszych tancerek i życzymy dalszych sukcesów.

    • Ciekawi goście

      W dniu 16.10.2019r. w naszej szkole z wizytą zawitała Pani Iwona Olejnik – Leśniczy z Nadleśnictwa w Przemkowie. Pani Iwona  wyjaśniła dzieciom, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą - głównie ptaki. Podkreślała, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. 

      Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa), ptaków ( dzięcioła, czubatki, sowy) oraz płazów (żab, węży )zamieszkujących lasy w  naszej okolicy. Pani Iwona przyniosła wiele ciekawych eksponatów tych zwierząt aby dzieci mogły bliżej im się przyjrzeć. Pokazała dzieciom również piękne poroża jeleni.   

      Na koniec wizyty przedszkolaki oraz dzieci z oddziału zerowego zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadała. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.  Na koniec wizyty Pani Iwona wręczyła wszystkim dzieciom upominki w postaci drewnianego magnesu z wydrukowanym zwierzątkiem leśnym. Dzieci były bardzo zadowolone i pełne wrażeń również podziękowały za tak wspaniałe zajęcia i złożyły na ręce Pani Iwony podziękowania w formie dyplomu.  Następnie Pani Iwona udała się również na spotkanie do dzieci w  klasach starszych.

      Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

    • Rozkład jazdy autobusów ważny od 21.10.2019r.

    • Od konkursu szkolnego poprzez konkurs gminny na Mistrzostwa Polski

               Od wielu lat na świecie a od niedawna także w Polsce, odbywają się Mistrzostwa Rummikub. Jest to gra, która uczy logicznego myślenia i spostrzegawczości. Nie chodzi w niej o samo tylko liczenie kostek, ale również o ich odpowiedni układ na stole. Uczestnicy muszą nieźle pogłówkować, aby doprowadzić do korzystnego dla nich rozwiązania.

                  Również my w Buczynie postanowiliśmy spróbować w tej dyscyplinie swoich sił. Jeszcze w 2015 roku organizowany był turniej szkolny. W czerwcu 2016 roku Szkoła Podstawowa w Buczynie zorganizowała I Gminne Mistrzostwa w Rummikub.

                  W 2019 roku nasi zawodnicy wzięli udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski i dzielnie w nich walczyli. Dwoje z nich – Urszula Piwko i Michał Gręda zakwalifikowali się do rozgrywek krajowych. 30 listopada 2019 roku wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Warszawie.

      Jesteśmy z nich bardzo dumni i już od dziś trzymamy mocno kciuki!

    • Informacja - organizacja pacy w dniu 11.10.2019

      UWAGA !!!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Buczynie informuje, że w dniu 11.10.2019r. (piątek) klasy 0-8 wracają pierwszym kursem, punkt przedszkolny pracuje bez zmian (do godz. 16), świetlica funkcjonuje również bez zmian.

    • LIST OD KURATORA OŚWIATY

      Wrocław 2019-10-07

       Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!

      Od dwóch tygodni na ekranach kin gości film „Legiony” (dozwolony
      od lat 13). Opowiada on o pokoleniu, które „na stos rzuciło swój życia los”
      i poszło w bój o wyśnioną Polskę. Upomniało się o to, co dla każdego Polaka najświętsze - o wolność i niepodległość. I Kompania Kadrowa, która
      z podkrakowskich Oleandrów wyruszyła o świcie 6 sierpnia 1914 roku, rozrosła się w I Brygadę, a następnie w Legiony. Czyn Legionów Polskich walnie przyczynił się do odzyskania własnej państwowości po latach zaborów.

      Film „Legiony” jest ważny i piękny, historycznie wierny, przenosi nas
      w przełomowe czasy sprzed stu lat. Poruszająco i malarsko portretuje losy
      i wybory ówczesnych Polaków, szczególnie młodych dziewcząt i chłopców. Każdy z nich miał swoje ambicje, marzenia, plany, zobowiązania, pasje, namiętności i rozterki. Chciał kochać i żyć. Ale w chwili próby stanął ramię
      w ramię z innymi do walki o Niepodległą.

      Film „Legiony” to film o wartościach najważniejszych i najpiękniejszych: wierności, miłości, nadziei, odwadze, poświęceniu. O ludziach z krwi i kości, ich emocjach i dylematach. O Polsce i Polakach. O nas - wszak jak pisał  wielki romantyczny poeta i narodowy wieszcz Cyprian Kamil Norwid - „przeszłość
      to jest dziś, tylko cokolwiek dalej”. My z Nich.

      Bardzo proszę o zorganizowanie wyjść całej szkoły lub klas do kina.
      Z całego serca zachęcam do pójścia na film „Legiony” w gronie rodzinnym,
      z przyjaciółmi lub indywidualnie. Naprawdę warto!

                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                                        Roman Kowalczyk       

                                                                  Dolnośląski Kurator Oświaty     

    • SPRAWOZDANIE Z XIV POWIATOWEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU POLKOWICKIEGO organizowanego przy wsparciu finansowym Starosty Powiatu Polkowickiego

                        26 września po raz czternasty w Szkole Podstawowej w Buczynie odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy.  Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną przy wsparciu finansowym Starosty Powiatu Polkowickiego.  Odbywa się zazwyczaj w kwietniu i jest jednocześnie formą obchodów  Dnia Ziemi. W tym roku z różnych powodów w  kwietniu konkurs się nie odbył. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało „ Ptaki Stawów Przemkowskich”, a  że 26 września to dzień, w którym obchodzony jest „Europejski dzień ptaków”, więc i ta data idealnie pasowała do przeprowadzenia konkursu .

      W szkole zebrały się trzyosobowe drużyny ze szkół powiatu polkowickiego, ich opiekunowie i zaproszeni goście.                                                

      Po krótkim powitaniu  rozpoczęły się zmagania między drużynami szkół:

      SP Parchów

      ZSP Przemków

      ZSP Wysoka

      SP Grębocice

      SP Buczyna

                     Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. Elżbietę Korzeniowską, nauczyciela przyrody i biologii, a nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja. W jej skład weszli nauczyciele biologii oraz ekspert w tej dziedzinie- pan Lucjan Zawadzki- przewodnik PTTK po Przemkowskim Parku Krajobrazowym .

      Pierwszym etapem zmagań konkursowych był test, a następne konkurencje to: rozwiązywanie krzyżówki, układanie puzzli,  konkurs : Stop! Już wiem i inne.  

      W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna CZAPLE  z SP Buczyna, tuż za nimi z niewielką różnicą punktów uplasowała się PERKOZY, czyli uczniowie z SP Grębocice. Na zakończenie konkursu, po poczęstunku, odbyła się dogrywka o trzecie miejsce. Dodatkowe pytania ułożył pan Lucjan Zawadzki, bezbłędnie na nie odpowiedziała drużyna KORMORANY z SP Wysoka i w ostateczności po zaciętej walce to oni zajęli trzecie miejsce.

       Komisja konkursowa wysoko oceniła przygotowanie uczestników.  Wyniki końcowe różniły się niewielką liczbą punktów. Uczniowie, przygotowując się do konkursu, natrafili na pewne niejasności, które w przerwie wyjaśnił nam pan Lucjan Zawadzki.

             Dzięki wsparciu finansowemu starosty powiatu polkowickiego każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział oraz nagrodę w postaci gry planszowej, a trzy zwycięskie  zespoły otrzymały puchary, które ufundowała pani dyrektor Danuta Sztuczka.  Organizatorzy konkursu podziękowali przybyłym gościom i zaprosili do udziału w XV  Konkursie Przyrodniczym” Pożyteczne owady”.

    • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". – akcja „Sprzątanie świata”

      „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Akcja ta jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza.

      24 września również uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem  "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".    Jej celem było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. W związku z tym tego dnia uczniowie klas I-VIII oraz  przedszkolaki i zerówkowicze pod kierunkiem  swoich wychowawców udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Klasa VI odkryła nawet dzikie wysypisko, które częściowo wysprzątała.  Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i  konieczna jest segregacja śmieci.

    • WAŻNA INFORMACJA

      UWAGA !!!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Buczynie informuje o zmianie kursu odjazdu autobusu w dniu ŚRODA.

      Kurs o godz. 15:30 jest odwołany! Ostatni w tym dniu (środa) jest o

      godz. 14:45.

    • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

      Wrocław 2019-09-16

      Drodzy Rodzice!

      Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

      Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowychz powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyłoz kilku powodów - niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia. Tak jak w poprzednich latach najlepsi uczniowie dostali się do szkół pierwszego wyboru, ci ze słabszymi wynikami do szkół drugiego i trzeciego wyboru.

      Z danych zebranych przez Kuratorium Oświaty od dyrektorów szkół na dzień9 września br. wynika, że spośród 402 szkół ponadpodstawowych w 72 zajęcia dydaktyczne (lekcje) kończą się później, w 27 wcześniej niż rok temu. 82 szkoły kończą zajęcia po godzinie 16.00, wśród nich w 32 szkołach zajęcia po godz. 16.00 odbywa tylko jeden oddział i to najczęściej tylko w jednym dniu tygodnia. Wśród działających w bieżącym roku szkolnym 402 dolnośląskich szkół ponadpodstawowych wydłużona organizacja zajęć dotyczy od 7% (28 szkół,w których co najmniej 2 oddziały przez większość dni tygodnia kończą naukę po godz. 16.00) do 20 % (82 szkoły kończące zajęcia po godz. 16.00). W ubiegłym roku było to odpowiednio od 5% (18 z 363 działających wówczas szkół) do 16,5% (60z 363 szkół). W ubiegłym roku 13 szkół kończyło pracę po godz. 18.00, w tym roku jest to 19 szkół. Późne kończenie zajęć dotyczy głównie szkół kształcącychw zawodach (technika, szkoły branżowe) i sportowych, a powodem jest zbyt mała liczba specjalistycznych pracowni i obiektów sportowych.

      W trakcie rekrutacji część osób życia publicznego i część mediów prorokowała „armagedon” i „apokalipsę” w szkołach ponadpodstawowych po przyjęciu podwójnego rocznika. Te kasandryczne zapowiedzi, bałamutne w treści i histeryczne w formie nie spełniły się. Powyższe dane udowadniają, że żaden „armagedon” ani żadna „apokalipsa” w oświacie dolnośląskiej nie nastąpiły. Sprawdziły się za to przewidywania i zapowiedzi Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

      Pragnę poinformować, że Kuratoriom Oświaty monitoruje sytuację kadrowąw szkołach, przedszkolach i placówkach na Dolnym Śląsku. Obecnie mamy zatrudnionych 48 tysięcy nauczycieli (od kilku lat liczba nauczycieli rośnie; rośnie liczba nauczycieli pełnozatrudnionych, maleje natomiast liczba nauczycieli niepełnozatrudnionych). Na dzień 9 września br. dyrektorzy wykazali brakiw zatrudnieniu w 365 szkołach/przedszkolach/placówkach na 3031 działających. Dyrektorzy poszukują 680 nauczycieli (136 na pełny etat, pozostałych na pojedyncze godziny). Zajęcia i stanowiska, w przypadku których najczęściej występują trudności z zatrudnieniem nauczycieli z kwalifikacjami, to przede wszystkim wychowanie przedszkolne, a także: przedmioty zawodowe, język angielski, edukacja dla bezpieczeństwa, psycholog, wychowanie do życia w rodzinie, doradca zawodowy, matematyka. Fakt, że dyrektor poszukuje nauczyciela, nie oznacza, że zajęcia nie są realizowane. Najczęściej są one prowadzone przez innych nauczycieli na zasadzie godzin ponadwymiarowych lub zastępstw. Dyrektor może też wystąpić do kuratorao zgodę na powierzenie zajęć osobie bez wymaganych kwalifikacji (np. studentowi ostatniego roku studiów czy nauczycielowi pokrewnego przedmiotu).

      Pragnę Państwu przypomnieć, że art.48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowi:

      1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.

      2. Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich może nastąpić tylkow przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu.

      Ponadto zgodnie z art.86 Prawa Oświatowego:

      1. W szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki.

      2. Podjęcie działalności w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną organizację, o których mowa w ust. 1, wymaga uzyskania zgody dyrektora szkoły lub placówki, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców.

      Przepisy prawa oraz prawa obywatelskie gwarantowane w Konstytucji RP nie mogą być naruszane. Prawa rodziców, którzy powierzyli kadrze pedagogicznej to co mają najcenniejszego - czyli swoje dzieci - muszą być respektowane.

      Spieszę poinformować, że na konferencjach inaugurujących nowy rok szkolny 2019/2020 zwróciłem się do dyrektorów o staranny dobór osób, instytucjii organizacji kooperujących ze szkołą oraz każdorazowe dopełnianie procedur wymaganych przez prawo. Poprosiłem o rozwagę, odpowiedzialnośći przezorność. Szkolne wspólnoty nie mogą bowiem być rozrywane przez spory, kłótnie i konflikty, w tym konflikty ideologiczne dotyczące sfery tak intymnej jak seksualność uczniów.

      Warto także wiedzieć, że Rozporządzenie MEN w sprawie bezpieczeństwai higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach w § 14 ust.3 stanowi, że:

      „Dyrektor, po zasięgnięciu opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego:

      1. ustala długość przerw międzylekcyjnych;

      2. organizuje przerwy w sposób umożliwiający uczniom spożycie posiłków na terenie szkoły lub placówki.”

      Szanowni Rodzice!

      Stanowicie Państwo bardzo ważną część wspólnot złożonych z uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły. Proszę o częstą obecność w szkole i zainteresowanie jej sprawami. Proszę o aktywność, zaangażowaniei wsparcie. Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 życzę Państwu, Państwa pociechom i całym społecznościom szkolnym wielu pięknych chwil, radościi sukcesów. Wytrwałości, cierpliwości i zdrowia. Realizacji planów i spełnienia marzeń.

      Z poważaniem pozostaję

      Roman Kowalczyk

      Dolnośląski Kurator Oświaty

       

       

       

    • SPOTKANIE Z RODZICAMI

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczynie informuje, że dnia 18 września 2019r. (środa) o godzinie 16:00 odbędzie się w sali gimnastycznej ogólne zebranie z rodzicami, następnie zapraszamy na spotkania z wychowawcami.

    • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/ 2020

    • Dowozy obowiązujące od 2 września.

      Miejscowość                               Godzina                  

              

      Kłębanowice I                                  7:45                                  

      Strogoborzyce                                 7:50                                  

      Nowa Kuźnia II                                7:55                                  

      Nowa Kuźnia I                                 7:58                                  

      Nowa Kuźnia T                                8:00                                  

      Nowy Dwór                                      8:05                                  

       

      Sieroszowice II                                7:48                                  

      Ułanów                                            7:53                                  

      Sieroszowice św.                             8:00                                  

      Kłębanowice II                                 8:05                                  

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

      Rok szkolny rozpoczynamy mszą święta o godz. 8:15     

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w  Sali Gimnastycznej o godz. 9:00

       

      Dowóz w dniu 2 września.

      Miejscowość                               Godzina                  

              

      Kłębanowice I                                  7:45                                  

      Strogoborzyce                                 7:50                                  

      Nowa Kuźnia II                                7:55                                  

      Nowa Kuźnia I                                 7:58                                  

      Nowa Kuźnia T                                8:00                                  

      Nowy Dwór                                      8:05                                  

       

      Sieroszowice II                                7:48                                  

      Ułanów                                            7:53                                  

      Sieroszowice św.                             8:00                                  

      Kłębanowice II                                 8:05                                  

                                                   

      Odwozy  w  dniu 2 września o godz. 10:00

       

        Przedszkole i oddział zerowy  przychodzą do szkoły na godz. 8:00

      Przedszkole sala nr 3

      Oddział 0 w Sali nr 11 

       

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Buczynie
      Buczyna 17
      59-160 Radwanice

      adres skrytki ePUAP : /SPBuczyna/domyslna
    • (076)8311-312

    Galeria zdjęć