• Powiatowy Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"

      7 listopada  w Szkole Podstawowej w Buczynie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.  W konkursie, podzielonym na kategorie wiekowe, udział wzięło 30 uczniów z klas I - VIII. Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Moja Ojczyzna", na którym Alicja Kasprzak zdobyła III miejsce, a wyróżnienie otrzymał Olaf Maksymczak. 

    • IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starosty Polkowickiego

      28 listopada w  Szkole Podstawowej w Buczynie odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starosty Polkowickiego. Konkurs ten organizowany jest co dwa lata w niezmienionej formie. W zmaganiach ortograficznych  udział wzięło 11 szkół. Pierwsza część turnieju ortograficznego to konkurs indywidualny, polegający  na napisaniu testu. Ta część pozwoliła wyłonić Mistrza Ortografii, którym została uczennica SP nr 2 z Przemkowa  - Maria Brych.  Tytuł Wicemistrza otrzymała Julia Latos z SP nr 3 z Polkowic , natomiast tytuł II Wicemistrza przypadł Roksanie Pawlak  z SP z Rzeczycy . Druga część konkursu to zmagania drużynowe. Tym razem uczestnicy udali się w ortograficzną podróż z Małym Księciem. Celem tej wyprawy było zdobycie biletu, który gwarantował powrót Małego Księcia do ukochanej Róży. Zdobycie biletu było możliwe po prawidłowym wykonaniu pięciu zadań, sprawdzających różne zagadnienia ortograficzne. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Edyta Jóźków - Zaderska oraz pani Marta Kasprzak. Zwycięską okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie. Miejsce II zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie, a III miejsce przypadło uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Buczynie.

    • "Ida święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj"

      "Ida święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj". W ramach ogólnopolskiej akcji uczniowie klas starszych pisali świąteczne kartki do swoich najbliższych, by wysłać je w tradycyjny sposób,czyli pocztą.

    • Powiatowy konkurs pod hasłem: „Żyj bezpiecznie”

      Państwowa Inspekcja Pracy w Legnicy wraz z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Legnicy w dniu 29 listopada 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Polkowicach współorganizowała powiatowy konkurs pod hasłem: „Żyj bezpiecznie”. Konkursowi patronowało Starostwo Powiatu Polkowickiego. Ideą konkursu było rozpowszechnienie wiedzy o pierwszej pomocy i bezpieczeństwie, szczególnie w gospodarstwach rolnych. Dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego stanęły w szranki przy ośmiu zadaniach. Zadania miały bardzo ciekawą formę: były rebusy, krzyżówki, scenki do odegrania, hasła do wymyślenia oraz resuscytacja krążeniowo- oddechowa.  Przedstawiciele instytucji dbających o bezpieczeństwo w naszym powiecie (Policja, Państwowa Straż Pożarna, Starostwo Powiatowe) powołani zostali do Jury konkursowego, a nad przebiegiem całego konkursu czuwali przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy z Legnicy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego w Legnicy. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą teoretyczną sprawdzoną przez test pisemny, a byli to: Piotr Smętek z klasy V oraz Filip Orda z klasy IV. Drużyna „KOZAKÓW”- pod taką nazwą występowali w czasie konkursu- zdobyła III miejsce. Opiekun „KOZAKÓW” p. Danuta Malinowska pękała z dumy, ale nie bała się, że może jej się coś stać- przecież byli z nią dwaj bardzo dobrzy ratownicy!!! Chłopcy oraz opiekun otrzymali również bardzo ciekawe nagrody rzeczowe. Najciekawszą jednak niespodzianką był pokaz prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo- oddechowej przeprowadzony przez ratowników medycznych Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

    • Edukacja dla Bezpieczeństwa

      W dniu 12 listopada 2019 roku do naszej szkoły przybył Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach- ratownik medyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach dh Krystian Malinowski. W ramach zajęć z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa w klasie VIII uczył na czym polega defibrylacja automatycznym defibrylatorem zewnętrznym AED. Dzięki Panu Krystianowi dowiedzieliśmy się jak posługiwać się takim sprzętem, czym jest „Łańcuch przeżycia” oraz wielu innych ciekawych informacji. Niestety, w naszej gminie jest tylko jeden defibrylator, który, mamy nadzieję, nie będzie potrzebny w sytuacji zagrożenia czyjegokolwiek życia, a jedynie w celach szkoleniowych. Dh Krystian odpowiedział na wiele pytań, a uczniowie chętnie dzielili się swoją już zdobytą wiedzą. Przed uczniami klasy VIII jeszcze wiele zagadnień z pierwszej pomocy do zgłębienia, ale mamy nadzieję, że zaprzyjaźnieni ze szkołą druhowie jeszcze nie raz nas przeszkolą!

    • Szlachetna Paczka

      Nasz szkola kolejny juz rok wzięła udzial w akcji Szlachetna Paczka. Do pomocy wybranej rodzinie chętnie zgłosili się uczniowie i rodzice, dzięki którym pełne paczki najpotrzebniejszych rzeczy trafią do wybranej rodziny z naszych okolic. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniów i rodziców.

    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

         W dniu  20 listopada 2019 r., w siedzibie DZPK O/Legnica – Piotrowice 89 – Przemkowski Park Krajobrazowy, rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany w ramach międzynarodowej kampanii - „Sprzątanie Świata 2019” pod hasłem: „Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to ODPADOLUDKI w nim mieszkają - 2019”.

      W konkursie udział wzięli nasi uczniowie:
      Klasa I: Maksymilian Bukowczyk, Lena Chodak, Alicja Gregorczyk, Liliana Rzepka i Adam Słoma;
      klasa III: Katarzyna Figas;
      klasa IV: Oskar Bukowczyk i Jakub Gliniak;
      klasa V: Oliwia Chodak i Jakub Piotrowski;
      klasa VII: Magdalena Piotrowska.

      Zwycięzcy konkursu w kategorii wiekowej: klasy I – III
      II.  miejsce zajęły prace ADAMA SŁOMY klasa I oraz KATARZYNY FIGAS klasa III 
      III. miejsce zajęła praca LENY CHODAK klasa I

      Zwycięzcy konkursu w kategorii wiekowej: klasy IV – V
      II. miejsce zajęła praca OLIWII CHODAK klasa V

      Zwycięzcy konkursu w kategorii wiekowej: klasy VI – VIII
      I. miejsce zajęła praca MAGDALENY PIOTROWSKIEJ klasa VII

      Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy.

       

    • Mistrzostwa Polski RUMMIKUB

      Dwoje uczniów z SP Buczyna, Michał Gręda i Urszula Piwko w dniu 29 listopada 2019 reprezentowali gminę Radwanice na Mistrzostwach Polski w RUMMIKUB na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasi uczniowie ulokowali się w połowie stawki - na 64 zawodników - Michał zajął 30 miejsce a Ula 34. Jest to ogromny sukces ponieważ kwalifikacje na mistrzostwa uzyskali zwycięzcy 40 turniejów z całej Polski oraz zawodnicy z ligi Rummikuba które działają na terenie naszego kraju. GRATULUJEMY!!!

    • Turniej Tańca „Roztańczona Legnica”

      Nasz kolejny sukces!!! Turniej Tańca „Roztańczona Legnica” Buczusie II miejsce. Do 1 edycji "Roztańczonej Legnicy" zgłosiło się blisko 800 uczestników z całej Polski. Niesamowita przygoda, nowe doświadczenia i nasze cudowne tancerki, które dały z siebie wszystko. Przez 11 godzin w kilku kategoriach wiekowych wystąpiło kilkadziesiąt formacji tanecznych, między innymi z Wałbrzycha, Brzegu, Legnicy, Świebodzic  i z wielu innych dużych miast w tym nasza Buczyna. Już na samym turnieju towarzyszyły nam ogromne emocje, stres, motywacja, ale także uśmiech od ucha do ucha! Pomimo zmęczenia dziewczyny pełne energii i satysfakcji z tego co robimy wróciły z  jeszcze większą motywacją do ćwiczeń. A już od następnych zajęć bierzemy się za przygotowanie nowych układów do kolejnych konkursów. Każda z grup zaprezentowała się świetnie i spisała się na medal.
      Wielkie brawa dla nich.

       

    • Ogólnopolskim programie edukacyjnym "Poznaj moje miasto/poznaj moja wieś"

      Klasa piąta razem z panią Anną Wawżeńczyk bierze udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym Poznaj moje miasto/poznaj moja wieś. Przez kilka kolejnych miesięcy, razem z innymi klasami piątymi z różnych szkół w Polsce, będziemy wykonywać różne zadania. Mają one na celu poznanie szerzej historii naszej miejscowości, szkoły oraz podzielenie się tą wiedzą z uczniami z innych szkół. Zadanie nr 1 zaplanowane na listopad zostało wykonane - jest to lapbook o naszej szkole w Buczynie oraz o naszych miejscowościach.

    • Świąteczny kiermasz charytatywny

      25 listopada, jak co roku o tej porze Dobroczynki z Buczynki zorganizowały kiermasz świąteczny. Było dużo pierniczków podarowanych przez Panią Annę Chodak, mnóstwo ciast upieczonych przez uczniów i ich pomocne niezastąpione mamy, zabawki, gry, puzzle, książki. Udało nam się zachęcić wiele osób do pomocy i dzięki tu zrobiliśmy 13 paczek mikołajkowych dla Domu Dziecka w Głogowie.

      Paczki już zapakowane, dostarczone czekają na 6 grudnia. Dziękujemy wszystkim szkolnym wolontariuszom i ich rodzicom za pomoc z organizacji kiermaszu.

    • Pierwsza pomoc

      W dniu 22.11.19r. Panowie K.Bilinski i R. Kadłubicki z Maltańskiego Legionu przyjęli zaproszenie od przedszkolaków i zerowkowiczów i przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy.

    • Dzień Życzliwości

      21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973 roku studenci, dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli przekonać rządzących do pokojowego rozwiązywania problemów.Hallo World Day obchodzony jest w ponad 180 krajach. W Polsce prekursorem obchodów tego dnia jest miasto Wrocław.

      W Dzień Życzliwości w naszej szkole samorząd szkoly zorganizował zabawy, natomiast szkolne koło TPD przyznało honorowy tytuł dla najżyczliwszej klasy w szkole - klasie 3.

      Hasło tegorocznej edycji - "Życzliwie, razem, blisko". Życzliwy uśmiech i dobre słowo znaczą naprawdę wiele. Bycie miłym, okazywanie dobra ma moc uszczęśliwiania, nie tylko obdarowanego życzliwością, ale także tego, który ją okazuje. Dbajmy o dobre relacje każdego dnia, ponieważ razem znaczy więcej.

    • A Ty czujesz klimat?

      Klasa 8 pod okiem Pani Anny Wawżenczyk Szram bierze udział w akcji Polskiej Akcji Humanitarnej - godziny wychowawcze ze światem. Jest to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności zarówno w lokalnym, jak i globalnym wymiarze. W ramach projektu powstały już pierwsze nagrania i plakaty.

    • Robimy kartki świąteczne dla dzieci z Hospicjum w Wiśniowej.

      Jak co roku o tej porze uczniowie naszej szkoły przygotowują kartki świąteczne dla chorych dzieci w hospicjum. Każda kartka trafi do konkretnego dziecka z najszczerszymi życzeniami. Akcje koordynuje zespół wolontariuszy z naszej szkoły Dobroczynki z Buczynki razem z panią Anna Wawżenczyk.

      Chętni uczniowie wykonali również kartki z okazji urodzin dla ciężko chorej Natalki i Victorii.

    • Święto 11 listopada

      8 listopada od samego rana w naszej szkole świętowaliśmy dzień niepodległości. Najpierw był patriotyczny konkurs miedzyklasowy "Niepodlegla", potem wspólnie śpiewaliśmy Hymn Polski, następnie uczniowie zapoznali się z historią walk o niepodległość podczas uroczystego apelu. W konkursie zwyciężyły klasy 5 i 7

    • List od Krolówej Elżbiety II i Księżnej Kate.

      We wrześniu klasa 5 i 8 postanowiły napisać list do Królowej Elżbiety II oraz do księżnej Kate i księcia Williama. Na języku angielskim przygotowaliśmy plakaty że zdjęciami uczniow i krótkimi informacjami. I udało się!!! Zarówno klasa 5, jak i 8 dostały odpowiedź z Anglii: list oraz zdjęcia i odpowiedzi na nasze pytania.

    • Karma dla zwierząt

    • Konkursy historyczne

      Szkolni miłośnicy historii z pomocą Pani Anny Wawzenczyk Szram wzięli udział w bardzo kreatywnych i ciekawych konkursach. Przygotowaliśmy portfolio na konkurs Chcieliśmy tylko wolnej Polski - upamoetnilosmy Polaków walczących o wolność z województwa dolnośląskiego, lapbook dotyczący życia i twórczości Marii Konopnickiej oraz nagranie listu do Powstanca Warszawskiego. Trzymajcie kciuki i zyczcie nam powodzenia.

    • projekt pod hasłem "Podziel się czasem"

      W dniu 31.10.19 uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielami, p.Justyną Kijowską i p. Danutą Malinowską, rozpoczęli projekt pod hasłem "Podziel się czasem." Idea akcji polega na podzieleniu się swoim czasem wolnym w celu niesienia pomocy innym. Pierwsza, wspólna inicjatywa polegała na uprzątnięciu opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu przy kościele w Buczynie. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomimo mroźnej aury, wstawili się w komplecie i wykonali zadanie celująco!!!

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Buczynie
      Buczyna 17
      59-160 Radwanice

      adres skrytki ePUAP : /SPBuczyna/domyslna
    • (076)8311-312

    Galeria zdjęć