Dolnośląska e-szkoła

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Dolnośląska e-szkoła". Projekt „Dolnośląska e-szkoła” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

e-szkoła

Celem programu jest przejście wybranych szkół z terenu województwa dolnośląskiego na wyższy etap rozwoju technologii informacyjnej w edukacji, poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, odpowiednie przygotowanie nauczycieli, oraz utworzenie elektronicznych platform uczenia się. Dzięki udziałowi w Projekcie, nasza szkoła  zrobiła wielki krok ku nowoczesnym technologiom.

W ramach Projektu szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt:
    •    pracownia interaktywna mini:
    -1 tablica interaktywna,
    -1 projektor krótkiej projekcji,
    -1 podstawę jezdną do tablicy interaktywnej,
    -1 system szybkiej odpowiedzi,
    -1 komputer przenośny;
    •    pracownia komputerowa:
    - 8 komputerów przenośnych,
    -1 szafa mobilna do przechowywania komputerów przenośnych,
    - urządzenie sieci bezprzewodowej;
    •    5 komputerów przenośnych dla nauczycieli,
    •    urządzenia peryferyjne służące do wprowadzania danych na platformę (m.in. dziennik elektroniczny).
    Kolejnym etapem będzie  systematyczne wdrażanie do pracy otrzymanego sprzętu i stosowanie technik informatycznych w edukacji uczniów naszej szkoły.