Zajęcia realizowane w ramach Projektu

KOŁO MATEMATYCZNE

Matematyka jest przedmiotem, który zarówno fascynuje jak i przeraża. Udział w zajęciach koła stwarzał uczniom warunki do rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności oraz rozwijania zdolności ukrytych, wczaśniej nieujawnionych.

Mając do dyspozycji bogatą ofertę pomocy dydaktycznych, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności uczniów zbudowaliśmy program zajęć dla uczniów szkoły zainteresowanych nawet w małym stopniu matematyką.

KOŁO PRZYRODNICZE

Jedną z kilku form zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach Projektu w naszej szkole funkcjonowało koło przyrodnicze. Na zajęcia uczęszczała grupa uczniów i uczennic z klas IV - VI. Program zajęć przewidywał zajęcia o charakterze badawczym w postaci doświadczeń.

KOŁO ITC

Jednym z zadań współczesnej zreformowanej szkoły jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Celem każdego nauczyciela powinno być stwarzanie uczniom warunków do nabywania umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz posługiwania się technologią informacyjną w różnych dziedzinach życia.

Pogłębianie wiedzy informatycznej sprzyja uczniom w ich ogólnym rozwoju, pozwala na rozwijanie zainteresowań, pogłębia wiedzę o świecie, rozwija intelektualnie i umysłowo. Praca komputerem stwarza wiele okazji do samokontroli i samooceny, a w przypadku pracy zespołowej uczy bezpośredniej współpracy - pobudza do dyskusji i stawia przed koniecznością wypracowania wspólnych rozwiązań, za które ponosi odpowiedzialność.

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMETYKI

Zajęcia wyrównawcze z matematyki przeznaczone były dla uczniów, którzy mają problemy z przyswojeniem materiału, pomagały w likwidacji zaległości w poznanych na lekcjach wiadomościach i umiejętnościach.

Matematyka ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach i spotykamy się z nią na co dzień - w domu, w sklepie, w podróży. Potrzebą jest więc, żeby nauczyciel przyszedł z pomocą uczniowi, który ma z nią problemy.