MultiCentrum Jawor

Sprawozdanie z wycieczki do Jawora

Dnia 24 marca 2011r. pojechaliśmy do Jawora. Zbiórka dzieci była na przystanku PKS w Buczynie o godzinie 10.30. Podróż minęła szybki i przyjemnie.

Celem wycieczki był udział w zajęciach edukacyjnych w Multi Centrum. Na miejscu poznaliśmy nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Na początku rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze. Następnie podzielono nas na trzy grupy. Jedna grupa pracowała przy komputerach i tablicy interaktywnej. Druga grupa budowała różne zwierzęta i konstruowała budowle na podstawie instrukcji obrazkowej. Natomiast trzecia grupa grała w edukacyjne gry komputerowe. Po około dwóch godzinach zabawy pożegnaliśmy się i spacerkiem przez jaworski rynek przeszliśmy do muzeum. Zakupiliśmy monety i pocztówki.

Moim zdaniem wycieczka była fajna i ciekawa, bo dzięki temu dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o średniowieczu.

Ala Świderska kl. III

Druga wycieczka  do Multicentrum w Jaworze odbyła się dnia 01.06.2011

Sprawozdanie z  wycieczki dydaktycznej

do MultiCentrum w Jaworze w ramach realizacji  zadań wynikających z projektu

„Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.”

Dnia 01.06.2011.r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do MultiCentrum w Jaworze. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-V ze Szkoły Podstawowej w Buczynie. Opiekunami dwudziestopięcioosobowej grupy dzieci były Sylwia Sychowicz  i Elżbieta Korzeniowska. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadań wynikających z projektu  „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.”

Celem wycieczki było:

-    Poznanie zastosowań najnowszej technologii komputerowej.

- Umożliwienie poznania i nabycia umiejętności płynnego poruszania się w otoczeniu   tzw. technologicznie zaawansowanym, a przez to pogłębianie wiedzy w wielu dziedzinach m. in. z zakresu sztuki, grafiki komputerowej, animacji i muzyki elektronicznej.

-    Rozbudzanie zainteresowań zarówno z dziedziny informatyki jak i z zakresu sztuki.

-  Poznawanie dziedzictwa kulturowego i historycznego Jawora poprzez zwiedzanie miasta i jego zabytków.

-    Kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych w MultiCentrum,  podczas których zostały zaznajomione ze środowiskiem TI, nowymi programami komputerowymi  np. MultiKid, specjalnymi tabletami do rysowania na ekranach. Konstruowały również mechanizmy i urządzenia z wykorzystaniem klocków K`Next, które później miały możliwość podłączyć do komputerów i programować je.

Trzecia wycieczka do Multicentrum w Jaworze

odbyła się dnia 24.10.2011.

Sprawozdanie z  wycieczki dydaktycznej do MultiCentru w Jaworze

w ramach realizacji zadań wynikających z projektu

"Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.”

Dnia 24.10.2011.r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do MultiCentrum w Jaworze. Uczestnikami byli uczniowie klas III- VI ze Szkoły Podstawowej w Buczynie. Opiekunami dwudziestopięcioosobowej grupy dzieci były Sylwia Sychowicz i Elżbieta Korzeniowska. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadań wynikających z projektu  „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.”

Zajęcia w Multicentrum rozpoczęły się zgodnie z planem. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i przydzielono im zadania do wykonania  w 3 pracowniach: Multisztuka, Multimuzyka, i plac zabaw Logi'kit. W sali sztuki uczniowie poznawali najnowsze programy graficzne oraz wykonywali  komputerowe animacje.
    Pracownia Logi'kit, której celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, przysporzyła uczniom wiele trudności, ale i satysfakcji z poprawnie wykonanego zadania - prawidłowo ułożone klocki, po podłączeniu do komputera, zostały wprawione w ruch. Największym zainteresowaniem cieszyła się pracownia muzyczna, w której uczniowie komponowali i nagrywali własne ścieżki dźwiękowe.