Pracownia przyrodnicza w każdej gminie

PRACOWNIA PRZYRODNICZA W NASZEJ GMINIE

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczynie wdrożono projekt pn. Pracownia Przyrodnicza w każdej Gminie.
    Wspomniany projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiejw ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, podnoszenie jakości procesu kształcenia, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności kluczowych poprzez realizację programów rozwojowych na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, a także wdrażanie przyjętych rozwiązań do praktyki szkolnej. Szkoła im. Marii Konopnickiej w dzięki udziałowi w tym projekcie wzbogaciła swoja bazę dydaktyczną o sprzęt multimedialny wraz z oprogramowaniem, akcesoria w postaci zestawów do nauki przedmiotów matematyczno - biologicznych. Tej klasy sprzęt sprawił, że lekcje w naszej szkole odbywają się na najwyższym europejskim poziomie. Uczniowie zaś swoje umiejętności doskonalą przy użyciu wysoko wyspecjalizowanego sprzętu multimedialnego.